TOP 5 zalet stosowania Oleju Kokosowego w diecie

dnia

Wiele osób pyta Nas często, co takiego jest w oleju kokosowym, że polecamy go do stosowania na codzień. Nie tylko do pysznej kawy z olejem i deserów ale i do smażenia i gotowania.

Przyjżyjmy się pięciu największym korzyściom zdrowotnym stosowania oleju kokosowego w codziennej diecie.
1. Zawiera dobre tłuszcze dla zdrowwia twojego mózgu

Faktem jest, że olej kokosowy zwiera ok 90% tłuszczów nasyconych. W związku z tym w przeszłości był uważany za niezbyt zdrowy.

Jednakże tłuszcze nasycone znalezione w oleju kokosowym nie są zwykłymi tłuszczami które wpływają na pogorszenie stanu zdrowia. Zamiast tego, tłuszcze nasycone w oleju kokosowym to średniej długości trójglicerydy (MCT), które są transportowane prosto do wątroby, aby służyć organizmowi jako źródło szybkiej energii.

W wątrobie MCT jest przekształcony do ciał ketonowych, które pomagają stymulować chorób mózgu zdrowia i zwalczania takich jak Alzheimera. Ketony również zostały sprawdzone, aby pomóc dzieciom radzić sobie z napadami z powodu padaczki.

Ciała Ketonowe które pomagają w zachowaniu zdrowia naszego mózgu i pomagają w zwalczaniu wielu chorób

2. Podnosi poziom energii

Czy kiedykolwiek czułeś/-aś spadek energii i uczucie, że nie masz ochoty na robienie czegokolwiek? Dopadł Cię „dół”?

Olej kokosowy dostarczy Twojemu organizmowi energii na cały dzień.

[fruitful_dbox] Zastanawiasz się jak to możliwe? [/fruitful_dbox]

Raz jeszcze jest to możliwe dzięki MCT które stymulują działanie mózgu. Ze względu na swój skład, MCT są bardziej skuteczne w generowaniu energii niż inne tłuszcze.

Niektóre badania wykazały, że spożywanie zaledwie 15 gramów MCT dziennie podnośi dobowe  nakłady energetyczne organizmu o 5% przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości spożytych kalorii o ok 120kcal.

3. Ogranicza Twój apetyt

Czy kiedykolwiek czułeś Do you ever get hunger cravings throughout the day that leaves you in a phase of constant snacking and forcing you to consume more calories than you feel necessary? Well, coconut oil consumption has been proven to reduce calorie intake by curbing appetite and allowing the body to have a satiated effect. This effect from the stomach tells the brain that you are full and prevents the desire to do unnecessary snacking.

4. Zwalcza choroby!!

Monolauryna powstała po rozpadzie kwasów MCT pomaga w zwalczaniu infekcji. Jest tak samo skuteczna jak antybiotyki, ale nie posiada ich skótków ubocznych takich jak:

  • wyjałowienie flory bakteryjnej
  • osłabienie organizmu
  • uodpornienie się szczepów poszczególnych bakterii na antybiotyki

5. Oczyści Twój układ krążenia!

W przeszłości wskazywano na tłuszcze nasycone jako na główne substancje mające negatywny wpływ na zdrowie naszego układu krążenia, głównie z powodu przeświadczenia expertów, że tłuszcze nasycone podnoszą ilość „złego” cholesterolu we krwi.

Jednakże w ostatnim czasie dowiedziono, że spożywanie tłuszczy nasyconych takich jak MCT z oleju kokosowego działa zupełnie odwrotnie:

Redukuje powstawanie „złego” cholesterolu

Zwiększa poziom „dobrego” cholesterolu

Nieważne czy szukasz sposobu na poprawę działania swojego mózgu, chcesz pozbyć się złych nawyków żywieniowych czy poprostu chcesz oczyścić swój układ krwionośny, olej kokosowy jest produktem który musisz wprowadzić do swojej codziennej diety – a pozatym jest zmaczny 🙂

 

Tekst na podstawie:


https://msorganichk.com/blogs/news/56935363-top-5-benefits-of-coconut-oil

http://thestonesoup.com/blog/2016/01/5-benefits-of-coconut-oil/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.