Keto Lemoniada

dnia

Wiem, że dziś pogoda nie rozpieszcza i mamy w większości miejsc w Polsce burze i przyjemny chłodek ale to nie zmienia faktu że już dziś nie możemy przygotować się do nadchodzących upałów. 

Będąc w podróży do Stolicy wpadłem zupełnie przypadkiem na kawiarnie gdzie serwowana była genialna lemoniada – a co najważniejsze byłą ona bez cukru czyli idealna w naszej diecie!

Po powrocie do domu stwierdziłem, że należy podzielić się z wami tym odkryciem. Pewnie w pierwszej chwili większość z was postuka się w czoło i zapyta co to za odkrycie 🙂 Otóż moi drodzy czytelnicy i czytelniczki odkryciem jest sekretny składnik – PIEPRZ CAYENNE. Za pytacie co robi pieprz Cayenne w lemoniadzie?

Szczypta idealnie podbija smak limonki i dodaje orzeźwiającego smaku no i odpowiedniego kopa 🙂 Połączenie chłodnego aromatu limonki z gorącymi nutami cayenne jest wprost niesamowite:)

Drukuj

Keto Lemoniada

Słowa kluczowe bezchemii, bezcukru, bezwegli, crossfit, crossfitpoludnie, cytryna, fit, formanalato, keto, ketolemonade, ketosis, ketoza, lemonade, lemoniada, limonka, mieta, trybu, zmiana, zycia
Przygotowanie 5 minutes
Czas całkowity 5 minutes
Porcje 2
Kalorie 3 kcal
Autor RG

Składniki

 • 1/2 cytryna
 • 1/2 lemonka
 • 600 ml woda
 • stewia lub inny słodzik do smaku
 • 8 szt liście mięty
 • 1 szczypta pieprz cayenne

Instrukcje

 1. do szklanki/ miseczki wyciśnij sok z cytryny i limonki

 2. postaraj się, żeby pestki nie wpadły do środka

 3. dodaj słodzik  i pieprz do smaku

 4. dodaj wodę

 5. wymieszaj całość dokładnie

 6. podawaj schłodzone lub z lodem, z dodatkiem plastrów cytryny i mięty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.